Erkan Ulusoy RöportajAk-Kimde yaşanan her değişim bizleri olumlu etkiledi

Ak-Kim’de geçirdiği 24 yıl boyunca şirketin pek çok değişimine tanıklık eden ve bu yapının çalışanlara önemli katkılar sağladığını belirten Erkan Ulusoy, sorularımızı içtenlikle yanıtladı.

Ak-Kim’de geçen 24 yılı boyunca önce üretim bölümünde sonra da laboratuvardaki görevlerinde gayretli çalışmaları ve başarısıyla dikkat çeken Erkan Ulusoy, bugün geçmiş yıllarını değerlendirdiğinde “Gözümü Ak-Kim’de açtım ve burada çalışmak benim için çok büyük bir gurur kaynağı.” diyor. Yıllar boyunca hep aynı istek ve heyecanla çalışabilmenin sırrını ise Ak-Kim’in sürekli gelişim ve büyüme odaklı yenilikçi yapısına bağlıyor.

Ak-Kim Gündem gazetesi için bir araya geldiğimiz Erkan Ulusoy ile Ak-Kim’deki görevini, sorumluluklarını, yaşadığı süreçleri, duygularını ve gelecek hayallerini konuştuk.

ÜRETİMDE 18, LABORATUVARDA 6 YIL

Ak-Kim’de çalışmaya başlama hikâyenizi kısaca aktarır mısınız?

Ak-Kim’de 24 yılı geride bırakıyorum. Çalışmaya ilk olarak 1994 yılında Çerkezköy’deki tesislerde üretim operatörü olarak başladım. İlk yılımın ardından 1995’te üretim formeni oldum. 2012 yılında ise laboratuvardaki görevime başladım.

18 yıl sonunda üretimden laboratuvara geçmek oldukça büyük bir değişiklik olmuş. Bu süreçte neler yaşadınız, zorlandığınız konular oldu mu?

Açıkçası ilk zamanlar zorlandım tabii, ama sonrasında üretimdeki bilgi ve tecrübemin de yardımıyla kısa sürede alıştıktan sonra bugünlere kadar geldim. Ak-Kim’deki 24 yıllık çalışma hayatım boyunca edindiğim deneyimlerimi her zaman yaptığım işi ve bulunduğum bölümleri iyileştirmek için kullanmaya gayret gösterdim.

Çalıştığınız bölümle ilgili bilgi verir misiniz?

Laboratuvarlar Bölüm Yöneticiliği’ne bağlı persülfatlar laboratuvarında formen olarak çalışıyorum. Laboratuvarımızda APS, PPS ve SPS tesislerinden gelen hammadde, yarı mamul ve ürün analizleri 24 saat boyunca kesintisiz biçimde yapılıyor. Yakın zamana kadar laboratuvarda hep tek başıma çalışıyordum. Artan üretim ve ürün çeşitliliği ile vardiya ihtiyacı oluştu ve şu anda üç kişi olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.

GÖZÜMÜ AK-KİM’DE AÇTIM

24 yılı aynı şirkette geçirmiş biri olarak Ak-Kim’de çalışmak nasıl bir duygu?

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadan 24 yıl olmuş bile. Gözümü Ak-Kim’de açtım ve burada çalışmak benim için çok büyük bir gurur kaynağı. Ak-Kim bugüne kadar birbirinden önemli değişimler geçirdi ve her değişim bize olumlu anlamda çok şey kattı.

Gelecek yıllara dair düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Geçtiğimiz yıl içerisinde Çerkezköy tesislerimizi Yalova kampüsümüze taşıdık. Şirketimiz mevcut ve yeni ürünlerle büyüyor. Ülke ekonomisine değer katacak yeni tesisler kuruluyor. Ak-Kim’i Cumhuriyetimizin 100. yılında koymuş olduğu hedeflere ulaşmış bir Türk şirketi olarak görmek beni çok mutlu edecektir. Bu hedefe ulaşması için bizler de üzerimize düşen görevin fazlasını yapmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri