Ak-Kim Kimya, karbon salımını azaltmak için harekete geçti

21.8.2015


Türkiye’nin öncü kimya şirketi Ak-Kim Kimya, karbon salımının azaltılması çalışmalarına temel teşkil eden ‘‘ISO 14064 Sera Gazı Envanteri’’ belgesini aldı.

Ak-Kim Kimya, aldığı bu belge ile mevcut salımların ölçülmesi ve bu ölçümlerin bağımsız bir kuruluş tarafından onaylanmasını sağlayarak, karbon ayak izinin azaltılması yolunda önemli bir aşama kaydetti. “ISO 14064 Sera Gazı Envanteri’’ belgesi, sürdürülebilirlik yolunda Ak-Kim Kimya’nın daha önce attığı GRI A Seviye Raporlama ve LACP Gümüş Ödül adımlarının da devamı olma özelliği taşıyor.

Türkiye’nin en büyük kimya şirketlerinden olan ve faaliyetlerini sahip olduğu çevre koruma bilinciyle gerçekleştiren Ak-Kim Kimya’nın karbon salımını azaltmak üzere gerçekleştirdiği bu çalışma, özellikle sürdürülebilirlik ve çevresel sorunların çözümü adına büyük önem taşıyor. Ak-Kim Kimya, dünyada ve ülkemizde en önemli gündem maddelerinden birisi olan karbon ayak izi konusuna dikkat çekerken, aldığı belge ile 2015-2019 stratejileri arasında yer alan “sürdürülebilirliği şirket kültürü haline getirme” hedefini de gerçekleştiriyor.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri