Ak-Kim Kimya’nın yeni Ar-Ge Direktörü Dr. Bernhard Müller olduAkkök Holding’e bağlı Ak-Kim Kimya’nın yeni Ar-Ge Direktörü Dr. Bernhard Müller oldu.

1 Mayıs 2015 tarihi itibariyle göreve başlayan Bernhard Müller, son olarak Almanya’nın Hamburg şehrindeki BSN Medical’de Global Ar-Ge Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Henkel’de başlayan Dr. Bernhard Müller, 1997-2008 yılları arasında Çin’deki ve Almanya’daki şirketlerde Üst Düzey Ar-Ge ve İnovasyon Yöneticisi olarak görev yaptı. Dr. Müller, 2008 ve 2012 yılları arasında ise Cognis’in Almanya merkezinde Beslenme ve Sağlık Ürünleri Global Ar-Ge Başkan Yardımcısı ve BASF’nin Almanya merkezinde Beslenme ve Sağlık Ürünleri Üst Düzey İnovasyon Yöneticisi olarak çalıştı.

Almanya’da bulunan Eberhard Karls Üniversitesi, Kimya Bölümünden master ve doktora derecelerini alan Dr. Bernhard Müller, aynı zamanda WHU Vallendar Koblenz Üniversitesi Teknik Pazarlama Mühendisliği mezunudur. Çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilen Bernhard Müller; 1965 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri