Tamamlanan Projelerimiz1-Ürdün JBC firmasına 43.000 T/Y Kostik Potaş kapasiteli klor alkali tesisi için temel mühendislik hizmeti verilmesi:

Ürdün Lut gölü civarında kurulu ve Amerikan ortaklı Jordan Bromine Company (JBC) firmasına 43.000 T/Y kostik potaş kapasiteli klor alkali fabrikasının temel mühendislik hizmetleri 4 aylık bir sürede yapılarak, Eylül 2002 de başarı ile tamamlanmıştır.

 

2-Ürdün NCI firmasına Tevsii montaj hizmeti verilmesi:

Ürdün Amman’da kurulu National Chlorine Industry (NCI) firmasının klor alkali fabrikası tevsii montaj işleri hizmeti beş aylık bir sürede tamamlanarak, Ekim 2002 de firmaya teslim edilmiştir.

 

3-Ürdün JBC firmasına 43.000 T/Y Kostik Potaş kapasiteli anahtar teslimi klor alkali tesisi kurulması:

Temel mühendislik hizmeti, tarafımızdan verilen 43.000 T/Y Kostik potaş kapasiteli klor alkali tesisinin anahtar teslimi kurulumuna Mayıs 2003 de başlanarak tesis Aralık 2004 de devreye alınmış ve firmaya teslim edilmiştir.

 

4-Pakistan SİTARA firmasına 30.000 T/Y kapasiteli Hidrojen Peroksit tesisi için Temel ve Detay Mühendislik hizmeti verilmesi:

30.000 T/Y kapasiteli Pakistan’ın Faysalabad kentinde komple bir Hidrojen Peroksit tesisinin yardımcı tesisleri ile birlikte kurulması için her türlü temel ve detay mühendislik çalışmalarını kapsayan projenin tüm mühendislik çalışmaları tarafımızdan gerçekleştirilmiş ve tesis Ekim 2007 yılındaAk-Kim’in danışmanlığında devreye alınmıştır.

 

5-S.Arabistan JANA firmasına 50.000 T/Y kapasiteli anahtar teslimi Klor alkali tesisi kurulması:

50.000 T/Y sud kostik kapasiteli komple bir klor alkali tesisinin anahtar teslimi olarak S.Arabistan Jubail endüstri şehrinde kurulması ile ilgili tüm mühendislik, ekipman ve teçhizat temini, saha imalat ve montaj çalışmaları tamamlanarak, tesis Temmuz 2008’ de devreye alınmış ve firmaya teslim edilmiştir.

 

6- S.Arabistan CRİSTAL firmasına 74.000 T/Y kapasiteli anahtar teslimi Klor alkali tesisi kurulması:

74.000 T/Y çözelti hazırlama ve 54.000 T/Y payet kostik kapasiteli komple bir klor alkali tesisinin anahtar teslimi olarak S.Arabistan Yanbu endüstriyel şehrinde kurulması ile ilgili tüm mühendislik, ekipman / teçhizat temini, saha inşaat, imalat ve montaj çalışmaları tamamlanmış ve Mart 2008’de üretime geçirilerek, firmaya teslim edilmiştir.

 

7- Yunanistan KAPACHIM firmasına 10500 T/Y kapasiteli Hidroklorik Asit tesisi için Mühendislik Hizmeti verilmesi ve Ekipman tedariği:

Yunanistanın başkenti Atina’da 10500 TY kapasiteli bir Hidroklorik Asit tesisinin Klor ve Hidrojen gazının işlenmesini de içerecek şekilde tüm mühendislik ve ekipman tedariğini kapsayan projenin devreye alınması Aralık 2011 de yapılmış ve tesis firmaya teslime edilmiştir.

 

8- Cezayir ADWAN firmasına 25.000 T/Y kapasiteli Klor alkali tesisi için Mühendislik ve Satınalma Hizmeti verilmesi:

25.000 T/Y sud kostik kapasiteli komple bir klor alkali tesisinin Cezayir’in Mostaganem şehrinde kurulması ile ilgili tüm temel ve detay mühendislik işleri, satınalma hizmeti ve montaj çalışmaları süpervizörlük hizmetlerini kapsayan proje, Aralık 2012’de devreye alınıp firmaya teslim edilmiştir.

 

9- Cezayir ADWAN firmasına 30.000 T/Y kapasiteli Demir 3 Klorür tesisi için Mühendislik ve Satınalma Hizmeti verilmesi:

Ak-Kim 2014 yılında uluslararası mühendislik projelerine bir yenisini daha eklemiş; Cezayir’in Mostaganem şehrinde kurulan 30.000 Ton/Yıl Demir 3 Klorür kapasiteli tesisin tüm Temel ve Detay Mühendislik işleri, Satınalma Hizmeti ve Montaj Çalışmaları Süpervizörlük Hizmetleri, Ak-Kim tarafından gerçekleştirilmiştir. Tesis Eylül 2014’te devreye alınmıştır.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Kimya, Feralco ile AKFERAL’i kurdu

Ak-Kim Kimya, Avrupa’nın 2. büyük su kimyasalları ve koagülant üreticisi olan Feralco ile eşit hisseli ortaklığa imza atarak AKFERAL şirketini kurdu. Sektörün gelişimine büyük katkı sağlayacak AKFERAL, ürünlerini Yalova’da bulunan Ak-Kim Kimya tesislerinde üretiyor.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri