Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi tarafından; Ak-Kim Kimya’nın Sürdürülebilirlik Raporu’na “Gümüş” ödülAk-Kim Kimya, dünyanın en itibarlı halkla ilişkiler platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (League of American Communications Professionals – LACP) tarafından her yıl düzenlenen 2013-14 yılı Uluslararası İletişim Ödülleri (2013-14 Vision Awards/Annual Report Competition) değerlendirmesi sonucunda ödül almaya hak kazandı. Ak-Kim Kimya’nın raporu, dünyanın en iyi üçüncü sürdürülebilirlik raporu seçilerek, Gümüş Ödül’e layık görüldü.

Ak-Kim Kimya, Türkiye kimya sektörünün GRI A seviyesinde hazırlanan ilk sürdürülebilirlik raporu olma özelliğini taşıyan raporuyla aldığı ödül sayesinde uluslararası arenada çok önemli bir başarıya imza attı.

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi kapsamında ve uluslararası kabul görmüş Küresel Raporlama Rehberi (Global Reporting Initative) GRI’ya uygun olarak hazırlanan 2013 Sürdürülebilirlik Raporu; tüm sektörleri içeren, uluslararası değerlendirme süreci sonucunda 100 üzerinden 97 puan alarak, LACP Gümüş Ödülü’ne layık görüldü.

Sürdürülebilirlik raporu ile müşterileri, çalışanları, hissedarları ve tüm paydaşları seviyesinde şeffaflık, sorumluluk ve hesap verebilirlik ilkeleri çerçevesinde kendini bir kez daha kanıtlayan Ak-Kim Kimya, Akkök Holding şirketleri arasında da GRI A seviyesinde sürdürülebilirlik raporuna sahip olan ilk şirket oldu.

Ak-Kim Kimya bu raporu ile şirketin 2013 yılına ait ekonomik, çevresel ve sosyal performansını yönlendiren ve faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan etkilerini yönetme konusunda yürüttüğü ölçme, izleme ve iyileştirme çalışmalarının yanı sıra tüm bunların sonuçlarını paydaşlarına aktarıyor.

Şeffaf ve sürdürülebilir bir firma olarak bu alanda birçok çalışmaya imza atmaya devam eden Ak-Kim Kimya; hem bireysel, hem de kurumsal olarak sürdürülebilir kalkınma anlayışını önemseyerek bu standartlardaki performansını artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Ak-Kim Sürdürülebilirlik Raporu 2013 online versiyonu için tıklayın

Ak-Kim Sürdürülebilirlik Raporu 2013 pdf versiyonu için tıklayın

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri