Ak-Kim Kimya, Feralco işbirliği ile AKFERAL’i kurdu

25.7.2013


Ak-Kim Kimya, geniş ürün yelpazesini yaptığı yatırımlarla ve Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirmeye devam ediyor. Ak-Kim Kimya, sektörde 36 yıldır sürdürdüğü başarılara bir yenisini daha ekleyerek 1 Temmuz 2013 tarihinde Avrupa’nın sekiz ülkesinde bulunan üretim tesisleri ile faaliyet gösteren ve yaklaşık 100 milyon kişinin içme suyunu temizleyen Avrupa’nın 2. büyük su kimyasalları üreticisi Feralco ile eşit hisseli ortaklığa imza atarak AKFERAL’ı kurdu.

Ak-Kim Kimya, 36 yıllık tecrübesi, entegre üretim tesisleri, pazardaki geniş müşteri portföyü ve alanındaki uzmanlığı ile bu ortaklığa imza atarken, Feralco da bu işbirliğiyle teknolojisini ve su kimyasalları alanındaki uzmanlığını Türkiye’ye taşıyor. Bu anlaşma ile Ak-Kim Kimya su kimyasalları alanındaki ürünlerini çeşitlendirirken, teknik servis hizmetleri ile işletmelere özel entegre çözümler sunmaya da devam edecek.
Ak-Kim Kimya, temel kimyasallarda yakın coğrafi bölgeye açılarak büyümeyi, performans kimyasallarında ise çeşitliliği artırmayı hedefleyen ana stratejisi çerçevesinde gerçekleştirdiği Feralco işbirliği ile Türkiye’de su kimyasalları alanının yanı sıra sektörün gelişimine de büyük katkı sağlayacak. AKFERAL ürünlerini Yalova’da bulunan Ak-Kim Kimya tesislerinde üretecek.
Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri