Mühendislik ve Teknoloji İş BirimiAk-Kim 1977 yılından beri yüksek teknolojiye sahip üretim tesislerinde uluslararası pazarda kabul görmüş inorganik, organik kimyasallar ve tekstil yardımcı maddeleri ile kâğıt ve su kimyasalları, çimento öğütme, beton katkı ve yapı kimyasalları üretmektedir. Kendi geliştirdiği know-how ve teknolojisiyle ürettiği kimyasalları  yurt içi ve yurtdışı pazarlara sunmaktadır. Ak-Kim’in tüm fabrika ve  tesisleri  kendi mühendislik departmanı önderliğinde, yetiştirdiği mühendis ve teknik elemanların yürüttüğü mühendislik, satın alma, inşaat, montaj ve devre çalışmaları ile kurulmuştur.

Ak-Kim sahip olduğu know-how ve teknoloji ile 2002 yılından bu yana yurt dışına da anahtar teslim projeler ve mühendislik hizmetleri sunmaktadır.  Böylelikle Ak-Kim sahasında kendi mühendislik ekibiyle kurup çalıştırdığı kimyasal fabrikaları başka ülkelerde de kurmaya başlamış, yabancı firmalara kendi geliştirdiği teknolojileri ihraç eder duruma gelmiştir.

Ak-Kim bu özellikleri ile dünyada bu sektörde hem üretici hem de mühendislik hizmetleri veren tek firma olma özelliğine sahiptir. Mühendislik ve Teknoloji İş Birimi’ni rakipleri ile aynı kulvarda öne çıkaran diğer özellikler:

  • Temel ve Detay Mühendislik üreten çok disiplini ve güçlü bir mühendislik ekibi;
  • Geniş bir coğrafyada iş yapabilme imkanı;
  • Yalnızca mühendislik hizmetlerinden komple anahtar teslim çözüme kadar esnek çalışma modeli;
  • Başarılı işletme tecrübesinin ve sürekli gelişimin tasarlanan tesislere aktarımı ;
  • Tasarladığı tesislerin operatörlerinin Ak-kim tesislerinde eğitilmesi ve operasyonun ilk döneminde Ak-kim personelinin müşteri personeline kurulan tesiste destek vermesi olarak sayılabilir.
Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Kimya, Feralco ile AKFERAL’i kurdu

Ak-Kim Kimya, Avrupa’nın 2. büyük su kimyasalları ve koagülant üreticisi olan Feralco ile eşit hisseli ortaklığa imza atarak AKFERAL şirketini kurdu. Sektörün gelişimine büyük katkı sağlayacak AKFERAL, ürünlerini Yalova’da bulunan Ak-Kim Kimya tesislerinde üretiyor.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri