Kurumsal Sosyal Sorumluluk 

Ak-Kim “Kurumsal Sosyal Sorumluluk” bilinciyle tüm paydaşlarına karşı “etik” ve “sorumlu” davranır. Yürüttüğü tüm projelerde sosyal sorumluluk anlayışını ön planda tutar ve buna özen gösterir.

Sürdürülebilir büyüme ve sosyal sorumluluk Akkök Şirketler Grubu’nun yol haritasının oluşumunda belirleyici bir öneme sahiptir.  Ak-Kim, Akkök Şirketler Grubu’nun bir parçası olarak, kurulduğu günden bugüne bu ilkeler doğrultusunda faaliyet göstermeye özen göstermiştir. Ak-Kim; sürdürülebilir büyüme hedefine yönelik olarak yaptığı her faaliyette doğayı, çevreyi ve iş sağlığını koruyacak önlemler almaktadır.

Ak-Kim, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, kısacası sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur.  Bu sebeple Ak-Kim,  geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmaya çalışmaktadır.

Ayrıca, faaliyetlerinde tüm paydaşlarına karşı sorumluluğu olduğunun bilincindedir, bu bilinci yasal zorunlulukların ötesinde insana, geleceğe, çevreye ve paydaşlarla olan ilişkilerine yatırım yapmak olarak görmektedir.

“Kurumsal Sosyal Sorumluluk” çalışmalarımızdan bazı örnekler:

  • Açık Kapı Politikası

Ak-Kim,1999 tarihinde uygulamaya koyduğu Açık Kapı Uygulaması ile tesisleri hakkında  bilgi edinmek isteyen resmi kurum ve kuruluşlara ve öğrencilere  kapılarını açmaktadır.  Yapılan tesis ziyaretlerinde Ak-Kim ve kimya sektörü hakkında bilgiler paylaşılmakta, böylelikle Ak-Kim yönetici ve çalışanları, öğrencilerin gelecek hedeflerini ve mesleki seçimlerini belirlemelerine, farkındalık kazanmalarına yardımcı olmaktadır. Açık kapı projesiyle yılda ortalama 300 öğrenci Ak-Kim’i ziyaret etmekte, uygulamalar hakkında teknik bilgiler almaktadır.

Ayrıca, Ak-Kim çalışanlarının çalışma koşullarını şeffaf bir ortamda yöneticileriyle görüşmesi için “Genel Müdür ile Sohbet” toplantıları düzenlenmektedir. Periyodik olarak düzenlenen toplantılarda, çalışanların  her konuda yöneticilerine rahatça ulaşabilmesi hedeflenmiştir.  Bu uygulama da Ak-Kim’in çalışma kültürünün şeffaflık  üzerine kurulduğunun bir göstergesidir.

  • Ak-Kim Burs Programı

Ak-Kim Burs, 1996 yılında gönüllü çalışanlarımızın desteği ile, ekonomik zorluk nedeniyle tahsil hayatını sürdürmekte zorlanan başarılı üniversite öğrencilerinin eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne kadar ekonomik zorluk nedeniyle tahsil hayatını sürdürmekte zorlanan toplam 108 öğrencinin yanında yer aldık.

  • Akkök Yetenek Tohumları Projesi

Akkök Yetenek Tohumları Projesi Akkök Şirketler Grubu’nun ihtiyacı olan lider insan kaynağı yetiştirme programıdır.  Proje ile yetenekli gençlerin zamanında gruba kazandırılması, çeşitli eğitimlerle yeteneklerinin geliştirilmesi  hedeflenmiştir. Akkök Yetenek Tohumları Projesi ile yeni mezunlara iş fırsatı sunulurken; son sınıflarda okuyan adaylara staj ve part-time iş olanakları sağlamak amaçlanmıştır.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Kimya, Feralco ile AKFERAL’i kurdu

Ak-Kim Kimya, Avrupa’nın 2. büyük su kimyasalları ve koagülant üreticisi olan Feralco ile eşit hisseli ortaklığa imza atarak AKFERAL şirketini kurdu. Sektörün gelişimine büyük katkı sağlayacak AKFERAL, ürünlerini Yalova’da bulunan Ak-Kim Kimya tesislerinde üretiyor.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri