Akkim, 40. yılını kutladıAkkim, 40. yaşında çalışanlarına özel bir gece düzenledi. Geceye Akkim çalışanlarının yanı sıra, Akkök Holding İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Raif Ali Dinçkök, Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Çiftçi, Akkök Holding Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Ataünal, Akkim Yönetim Kurulu Üyesi İzer Lodrik, Akkim Yönetim Kurulu Üyesi Timur Erk ve Akkök Holding şirketlerinin genel müdürleri de katıldı. Akkim çalışanları bu özel gecede, Atiye ve Hale Caneroğlu’nun şarkılarıyla eğlendi.

Akkim’in 40 senelik yolculuğunda şirketin gelişimine katkısı olan tüm çalışanlara ve paydaşlara teşekkür eden Akkim Genel Müdürü Onur Kipri sözlerine şöyle devam etti:

"İlk yıllarda Akkim’in ana faaliyet konusu olan temel kimyasallarda lider konumumuzu korurken, zaman içerisinde tekstil, kağıt-su ve yapı alanlarında da iddialı bir oyuncu haline geldik. Zaman içerisinde mühendislik birikimimizi de bir iş haline dönüştürüp yurt dışında anahtar teslimi kimya tesisleri kurmaya başladık. Bunlara ek olarak, şirketimizi daha yenilikçi birdüşünce ile farklı alanlarda da geliştirmeye çalışıyoruz. Ar-Ge merkezimiz, Akferal ile yaptığımız ortaklık, Gizem Frit satın almamız, Ultrafiltrasyon yatırımı, Dinox satın almamız ve 2023 yılında 750 milyon USD ciroya ulaşma vizyonuyla sürdürülen büyüme planlarımız… İçtenlikle inanıyorum ki, bundan 10 sene sonra 50. yılımızı kutladığımızda şirketimizdaha farklı bir boyut ve konumda olacaktır."