Ar-Ge Faaliyetlerimiz41 yıldır büyümeye devam eden Türkiye kimya endüstrisinin lider hammadde üreticilerinden biri konumunda olan Ak-Kim Kimya olarak; yenilikçi ürünler ve servisler geliştiren, sanayiye ve paydaşlarına değer yaratan, dinamik bir çözüm ortağı olma misyonundan hareketle sektördeki yerimizi, sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmaları ile desteklemekteyiz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan 2013 yılında “Ar-Ge Merkezi” akreditasyonunu alan Ak-Kim Ar-Ge olarak, kuruluşumuzdan itibaren sürdürdüğümüz üretken, inovatif ve girişimci yapımızı daha sistematik bir şekilde sürdürerek,  ulusal kaynaklarla geliştirdiğimiz ürünlerle ulusal sanayimize ekonomik kimyasal ürünler sunmaktayız.

Ak-Kim Ar-Ge Merkezi 1100 m2’lik teknolojik donanımlı laboratuvar ve pilot tesis, 500 m2’lik ofis alanı olmak üzere yaklaşık 2700m2’lik bir alanda Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmektedir. Tekstil yardımcı kimyasalları, su ve kağıt kimyasalları, beton ve asfalt katkı kimyasalları, ev ve kişisel bakım, plastik katkı kimyasalları gibi çok farklı alanlarda araştırma geliştirme faaliyetleri yürüterek, bu alanlarda Türkiye’den ve dünyadan paydaşlarımıza çözüm üretmekte; performans kimyasalları ve temel kimyasallar pazarlarında en büyük oyunculardan biri olma hedefinde ilerlemekteyiz.

Alanlarında uzman, farklı bilim dallarında doktora ve yüksek lisans derecesine sahip 30’dan fazla araştırmacının yer aldığı Ak-Kim Ar-Ge Merkezi, müşteri ihtiyaçları doğrultusunda belirlediği yeni ürün fikirlerini “Stage Gate” adı verilen dünya çapında yaygın olarak kullanılan Ar-Ge proje izleme sistematiği ile yürütmektedir. Bu sistemde tüm proje fikirleri bir değerlendirme tünelinden geçirilerek, fikirlerin teknik ve ticari olarak her yönüyle detaylı ve sürekli değerlendirilmesi yapılmakta, böylelikle stratejiye uygun inovatif fikirler hayata geçirilerek müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Müşterilerimizin başarısı bizim başarımızdır.

Ak-kim Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı ve en prestijli ulusal ödül olan İnovaLİG’de İnovasyon Stratejisi kategorisinde 2017-2018 yılları finalisti olarak Üstün Başarı Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Aynı zamanda Avrupa İş Dünyasının en önemli ödülleri arasında yer alan Avrupa İş Ödülleri’nde (European Business Awards)  “Ulusal Şampiyon (National Winner)” seçilerek İnovasyon kategorisinde rakipleri ile yarışmaya hak kazanmıştır.

Ak-Kim Ar-Ge özkaynaklarıyla yürüttüğü projelerin yanı sıra, yürütülen 20’ye yakın proje TÜBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenmeye layık bulunmuştur. Bilimsel bilginin ticari ürünlere dönüştürüldüğü, Know-how üreten öncü bir Ar-Ge Merkezi olma yolunda ilerleyerek, ülkemiz için değer yaratmaya, daha çok çalışmaya ve daha çok üretmeye devam edeceğiz.

Ak-Kim'de SürdürülebilirlikAk-Kim'de Sürdürülebilirlik
 

Ak-Kim Kimya, çevre ve yeryüzündeki tüm insanların yaşam kalitesini koruyarak ekonomik büyüme ve refah seviyesini yükseltmeyi hedefleyen, sürdürülebilir kalkınmayı önemseyen bir kurum olmuştur. Bu sebeple kurulduğu günden bugüne geliştirdiği yenilikçi ürünler ile hem insana hem de çevreye faydalı olabilecek çözümler sunmak için çalışmaktadır.

 Ak-Kim Kurumsal Video

Ak-Kim Avrupa’da şirket satın aldı
 

Ak-Kim, yıllık 20 milyon Euro ciroya sahip Alman kimya şirketi Dinox’u satın aldı. Ak-Kim Genel Müdürü Onur Kipri Dinox’un satın alınmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Ak-Kim’in ürünlerini tüm Avrupa’ya satan Dinox’un satın alınması işlemini tamamladık. Böylece Avrupa pazarına ve müşterilerimize daha yakın olmayı hedefliyoruz" dedi.

Ak-Kim Kimya, Gizem Frit ile büyüyor

Ak-Kim Kimya, dünyanın en büyük emaye ve seramik frit üreticilerinden biri olan Gizem Frit’i satın alarak, üretim ve hizmet alanını genişletmeyi hedefliyor.

 Ak-Kim Ebülten
Aylık Bültenlerimizin e-posta kutunuza gelmesini istiyorsanız buraya tıklayın.

Bilgi Toplumu Hizmetleri