Ak-Kim Turkchem Chem Show Eurasia 2014 Fuarı'nda Yeni Entegre Çözüm ve Ürünlerini Tanıttı

24.10.2014


Ak-Kim Kimya, 16 – 18 Ekim 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen kimya sektörünün Türkiye ve Avrasya’daki buluşma noktası olan “6. Uluslararası Kimya Sanayi Grup Fuarı Chem Show Eurasia 2014” te entegre çözüm ve ürünlerini tanıttı.

Ak-Kim Kimya, mühendislik, kimya ve tekstil proses bilgilerini kullanarak 2 yıllık bir çalışmanın sonunda ağartma işleminde kumaşın delinmesini önlemeye yönelik geliştirdiği “No Fear” sisteminin lansmanını geçtiğimiz yıl yaptı.

No Fear sistemi, üç disiplini bir arada kullanarak geliştirilen Türkiye’deki ilk entegre çözüm örneğidir. No Fear sayesinde artık ağartma işleminde kumaş delinmelerinin önüne geçmek mümkün hale geliyor.

No Fear sisteminin sağladığı başlıca avantajlar arasında, reçete ve proseste yapılan geliştirmelerle kumaş kalitelerinde iyileşme, katma değeri yüksek kumaşların üretilebilmesi, kapasite artışı ve deliksiz çalışmanın getirdiği kumaş ve termin kazançları bulunuyor.

Ak-Kim’in yeni ürünlerinden Betain de fuarda tanıtıldı. Ak-Kim, 2012 yılında başladığı “Betain Üretimi” projesinin Ar-Ge çalışmalarını 2013 yılı içerisinde tamamlayarak Yalova fabrikasında 15.000 ton kapasiteli yeni bir üretim tesisini hayata geçirdi. Bu sene satışına başladığı Betain ile birlikte Ak-Kim, ürün gamına kişisel ve ev bakım sektörüne yönelik ürünler ekledi.

Ak-Kim Kimya, buna benzer müşteriye özel yenilikçi sistemler geliştirip; birçok sektörde mevcut sorunların çözümüne yönelik katkı sunmaya, mühendislik, kimya ve sektör bilgisiyle entegre çözümler üretmeye devam etmektedir.